moda

Buty marki Adidas w wariancie Superstar to absolutna klasyka gatunku. Naprawdę trudno znaleźć modniejszy i bardziej uniwersalny typ obuwia. Te adidasy mają tak ponadczasowy wizerunek, że są aktywnie noszone już od wielu lat i to przez przedstawicieli i przedstawicielki obu płci. Adidas Superstar sprawdzają się i na co dzień, i od święta. Mimo iż na pierwszy rzut oka mogą wyglądać dość masywnie i ukazują swój sportowy charakter, nie muszą być dobierane wyłącznie do kompletów dresów czy legginsów. Jak je zatem nosić przy innych okazjach? Z czym konkretnie je łączyć, by wyglądać dobrze?

Tutaj z pomocą przychodzi moda uliczna. Przechadzając się po centrum większego miasta, czasem wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i popatrzeć przez chwilę na innych ludzi, aby odkryć świetne inspiracje do tworzenia swoich własnych indywidualnych stylizacji. Nawet jeśli pewne połączenia są od lat powielane, to tylko znaczy, że one naprawdę dobrze się sprawdzają. Tak właśnie jest z pierwszym zestawieniem, które opiszemy sobie w tym tekście. A łączy ono w sobie naszego głównego bohatera, czyli adidasy Superstar oraz spodnie o kroju boyfriend i klasyczną białą koszulę. Koszula w tej stylizacji nie może być jednak przesadnie elegancka czy oficjalna. Powinna być wykonana z cieńszego i lżejszego materiału, może być też delikatnie za duża, bo dzięki tym akcentom zyska swobodniejszy wygląd. Z kolei spodnie boyfriend opcjonalnie da się zastąpić tymi o kroju mom jeans. W takim stroju można śmiało wybrać się na uczelnię czy do szkoły albo po prostu na popołudniową kawę czy lunch ze znajomymi.

Tak jak to już zaznaczyliśmy we wstępie, wbrew temu, co sugeruje sam wygląd Superstarów, te masywne i kultowe adidasy nie muszą pojawiać się jedynie w sportowych stylizacjach. Różnego rodzaju style można ze sobą sprytnie łączyć. Sportowe ubrania przeplatać z tymi bardziej eleganckimi i na odwrót. Osoby, które nie lubią standardowych schematycznych rozwiązań, na pewno zachwycą się połączeniem dużych adidasów z dopasowanym topem z większym dekoltem oraz spodniami oraz chinosami. Chinosy to spodnie o prostych i dość wąskich nogawkach, które jednak w okolicy bioder są lekko rozszerzone. O dziwo wykonuje się je z dość eleganckich i sztywnych materiałów. Nie ma tu więc mowy o sportowym czy zupełnie zwyczajnym wyglądzie. Aby jednak adidasy nie stały się jednym sportowym akcentem w całym stroju, do takiej stylizacji warto jeszcze dobrać chociażby prostą nerkę. Najlepiej po prostu zapiąć ją w pasie. Dzięki temu zacznie ona odgrywać rolę dodatkowego paska i w ten sposób pięknie podkreśli talię, modelując dosłownie całą sylwetkę.

Trendy mody tworzone i promowane przez influencerki na ogół jednak zwracają się w jeszcze innym kierunku. Zachęcają bowiem do łączenia Superstarów z… marynarkami – najlepiej tymi dużymi, oversizowymi i dość prostymi (nie mogą być one taliowane). Jako że jednak w takim stroju już dwa elementy będą luźne, pozostałe jego części powinny być mocniej dopasowane do ciała, aby proporcje sylwetki nie zostały zaburzone. A co najlepiej pasuje do dużych i luźnych marynarek? Oczywiście bikersy, które dalej nie schodzą ze szczytu modowej listy przebojów. Biker shorts to po prostu kolarki, czyli krótkie spodenki kończące się albo w połowie uda, albo tuż przed samym kolanem. Co prawda niektórzy twierdzą, że nie działają one zbyt korzystnie na sylwetkę, ale jednak nie można im odmówić niesamowitego uroku. To on sprawia, że wiele kobiet dalej po nie sięga. Marynarka z kolarkami i Superstarami to idealna wiosenna stylizacja!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here