Poznaj korzyści rzucania palenia z aplikacją

Kończysz z nałogiem. Wmawiasz sobie, że ten papieros jest ostatni. Jednak chwila nieuwagi, ktoś Cię poczęstuje „jednym” i znów stajesz się niewolnikiem nałogu. Jak skutecznie rzucić palenie? Pomoże Ci w tym aplikacja Recigar, którą bez trudu zainstalujesz na smartfonie.

Zniewolenie Twojego organizmu nałogiem ma przynajmniej kilka przyczyn. Przede wszystkim każdy palacz jest dotknięty głodem nikotynowym – również Ty. Nikotyna jest silnym psychostymulantem i uzależnia Twój organizm tak jak np.: alkohol.

Poza uzależnieniem od nikotyny palacz po zapaleniu papierosa uspokaja się – na chwilę, jednak papieros wyzwala błogostan związany z zaspokojeniem potrzeby. Czujesz ulgę, jak zapalisz, szczególnie w sytuacji stresowej, prawda?

Wbrew pozorom jest to chwilowy stan, gdyż po kilkudziesięciu minutach znów uzależnienie daje znać o sobie. W przypadku, gdy nie masz możliwości odpalenia papierosa, stajesz się nerwowy, niespokojny. Jak zaradzić tym czynnikom i pozbyć się nałogu?

Rzuć palenie z pomocą aplikacji

Postanawiasz rzucić palenie – jest to pierwszy krok do wyeliminowania szkodliwego nałogu. Jednak to dopiero początek. Sama siła woli może Ci nie wystarczyć, aby nie sięgnąć po papierosa. Tylko 7% palaczy skutecznie odstawia nałóg. Niestety pozostałe 93% znów sięga po „papierosa”.

Rzucanie należy wspomóc środkami niefarmakologicznymi lub farmakologicznymi. Mogą to być plastry zawierające nikotynę czy tabletki Recigar. Dzięki tym metodom systematycznie odzwyczaisz organizm od nikotyny i przymusu sięgnięcia po papierosa.

Jednak cały proces wymaga od Ciebie nie tylko motywacji, ale także konsekwencji w działaniu. Musisz pamiętać o regularnym zażywaniu tabletek. Pomoże Ci w tym aplikacja na smartfona.

Rzucanie palenia z aplikacją

Jak działa aplikacja pomagająca rzucić palenie? Instalujesz ją na smartfonie. Telefon masz niemal zawsze przy sobie, więc i powiadomienia dotrą do Ciebie o każdej porze. Rozpoczynasz następnie kurację np.: tabletkami.

Aplikacja zawsze przypomni Ci o zażyciu odpowiedniej dawki leku w wyznaczonych godzinach. Z jej pomocą kontrolujesz w poszczególne dni dawki czy czas zażycia tabletki. Dzięki aplikacji w natłoku obowiązku nie pominiesz i nie przyspieszysz spożycia wybranego środka farmakologicznego. Jest to ważne, aby nie wywoływać głodu nikotynowego czy niepożądanych działań leku w wyniku nadmiernej dawki.

Do tego aplikacja do rzucania palenia Recigar ma grę, która zajmie Twoje ręce, jeśli najdzie Cię ochota zapalić. Szybko zapomnisz o papierosie, zajmując się grą angażującą uwagę. Bardzo dobrą opcją przemawiającą do Twojego umysły są komunikaty motywacyjne, które zmobilizują Cię do niepalenia.

Rzucanie palenia z aplikacją ma wiele zalet. Powoli, ale systematycznie odzwyczajasz organizm od nikotyny. Zajmujesz dłonie inną czynnością, gdy napadnie Cię chęć odpalenia „tylko jednego papierosa”. Zyskujesz całodobowe wsparcie motywacyjne. Wypróbuj – naprawdę warto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here