dekoracje na komunię

Komunia jest niezwykłym zdarzeniem w życiu młodego człowieka, ten wyjątkowy dzień wymaga świętowania w towarzystwie bliskich osób przy pięknie ozdobionym stole w elegancko przystrojonej sali. Wśród dekoracji komunijnych wyróżnia się ozdobne obrusy, stylowe świeczniki, ale też przedmioty, które swoim wyglądem nawiązują do święta.

Jak przystroić komunijny stół?

Komunia kojarzy się z białym kolorem, do tego zestawiania doskonale pasują złote lub srebrne akcenty. Białe, długie obrusy mogą zdobić stoły, przy których będą siedzieć goście. Na środku obrusu kładzie się bieżniki, które mogą być wykonane z flizeliny lub z organzy. Warto wybierać produkty, które mają złote zdobienia — np. paski, kropki lub inne, stonowane wzory. Szklane dekoracje na komunię pięknie wyglądają na stołach. Mogą być to wazony z białymi, żywymi kwiatami lub wysokie świeczniki. Niezastąpioną dekoracją stołu są jednorazowe serwetki oraz koszulki na sztućce. Warto, aby wszystkie elementy, którymi ozdabia się stół miały ten sam motyw lub zbliżoną kolorystykę. Planując przyjęcie dla wielu osób — zaleca się zadbać o bileciki dla gości. Pozwoli to na organizację miejsc przy stole oraz będzie dodatkową, elegancką dekoracją na komunię.

Sprawdzone sposoby na udekorowanie sali

Oprócz przystrojenia stołu warto też zadbać o dekoracje sali, na której odbywa się przyjęcie. Wśród sprawdzonych dekoracji na komunię znajdują się białe balony z motywami religijnymi lub z napisami pasującymi do okazji. Oryginalnym pomysłem są balony w kształcie gołąbków. Sztuczne kwiaty oraz wianki to doskonałe dekoracje na komunię. Kwiaty można umieścić w szklanych naczyniach, rozsypać na stole, a wianki powiesić na ścianach lub na drzwiach. Salę komunijną, krzesła, stoły, a nawet okna i parapety ozdabia się kolorową organzą. Pięknie sprawdza się połączenie bieli, błękitu oraz złota. Specjalne dekoracje na komunię kładzie się również na torcie — doskonale sprawdzą się figurki lub aniołki.

Atrakcje dla gości na przyjęciu komunijnym

Warto też zadbać o swoich gości — obecnie modne jest wręczanie niewielkich podarunków gościom. To wyraz wdzięczności od dziecka oraz od rodziców za przybycie i wspólne świętowanie. W podziękowaniu można podarować dekoracje komunijne w kształcie aniołków, ale też słodkości zapakowane w ozdobne pudełka, lub włożone do papierowych torebek. Do prezentu warto wręczyć krótkie podziękowanie. Podczas celebrowania Komunii, goście mogą wpisywać się do księgi pamiątkowej. Książka będzie wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here