Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi wejściowe do domu

Drzwi wejściowe to bardzo ważny element wykończenia każdego domu. Drzwi pełnią bowiem kilka istotnych funkcji. Stanowią przede wszystkim barierę chroniącą mieszkańców przed otoczeniem zewnętrznym. Do tego, zmniejszają hałas dobiegający z zewnątrz i pozwalają na utrzymanie w domu odpowiedniej temperatury powietrza. Nie można zapomnieć także o aspekcie wizualnym. Drzwi zewnętrzne to wizytówka domu. Na co zatem zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Standardy cieplne drzwi wejściowych do domu

Jedną z ważniejszych kwestii podczas zakupu drzwi wejściowych jest sprawdzenie czy producent drzwi oferuje produkty spełniające obecne standardy cieplne. Współcześnie od drzwi wymaga się o wiele więcej niż kiedyś. Ich konstrukcja powinna gwarantować jak najmniejsze ubytki ciepła. Jak zatem to zweryfikować? Każdy producent drzwi powinien poinformować klienta o tym, jaki współczynnik izolacyjności termicznej (Ud) prezentuje oferowany model drzwi. I co ważne, im mniejszy wskaźnik Ud, tym lepiej. Przy czym, zgodnie z normami europejskimi współczynnik ten nie powinien być większy niż 1,5.

Z całą pewnością warto sprawdzić ofertę firmy Martom. W asortymencie producenta znaleźć można drzwi o wysokich parametrach cieplnych. Katalog obejmuje 4 grupy produktowe (Optimal, Nordic, Arktic i Passive). Przy czym już najbardziej podstawowa wersja drzwi posiada współczynnik Ud równy 1.1.

Warto podkreślić, że izolacja termiczna drzwi zależy od kilku czynników, w tym od: grubości skrzydła, materiału, z którego wykonano skrzydło drzwiowe, rodzaju ościeżnicy, ilości przeszkleń. Każde przeszklenie nieznacznie podwyższa wartość współczynnika. Nie oznacza to jednak, że musimy kupować jedynie drzwi pełne. W ofercie sklepu Martom znaleźć można drzwi z szybami stworzonymi z myślą o wysokiej izolacji cieplnej.

Wygląd drzwi zewnętrznych

Nie ma co się oszukiwać, ale również istotny jest wygląd drzwi zewnętrznych. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie trzeba chodzić na kompromisy. Ciepłe drzwi zewnętrzne mogą wyglądać atrakcyjnie i stanowić efektowną dekorację domu. Kupując drzwi, czasami sami nie wiemy czego dokładnie oczekujemy. Poszukujemy wzorców i inspiracji.

Świetnym sposobem na znalezienie idealnych drzwi wejściowych do domu jest skorzystanie z internetowego konfiguratora drzwi. Taką możliwość daje sklep Drzwimartom.pl. Dzięki specjalnej aplikacji możemy dowolnie sprawdzać jak będą wyglądały konkretne drzwi i jaka będzie ich cena. Co ciekawe, producent oferuje możliwość zamówienia drzwi wejściowych, które posiadają inny kolor wewnątrz, a inny na zewnątrz. Korzystając z konfiguratora mamy także szansę na sprawdzenie czy wybrany kolor skrzydła będzie pasował do koloru elewacji.

Wyposażenie drzwi wejściowych do domu

Na ostateczny wygląd i funkcjonalność drzwi wejściowych istotny wpływ ma także wybrane wyposażenie drzwi, czyli rodzaj przeszklenia, elementy służące do otwierania i zamykania drzwi (klamka lub  pochwyt) oraz zamki.

Jeśli chodzi o przeszklenie, to w sprzedaży są różne wielkości i rodzaje szyb. Szyba może być zamontowana w srebrnej lub czarnej aluminiowej ramce. W opcji są różne warianty przeszklenia, np. lustro weneckie lub szyba typu reflex. Warto także zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwi. Czy podoba się nam tradycyjna klamka, czy może nowoczesny pochwyt. Jeśli chodzi o pochwyty, to mogą mieć one kształt prostokątny lub okrągły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here