stabilny zawód

W czasach zwolnień grupowych, niepewności, niełatwo znaleźć zawód, który da w przyszłość stabilność zawodową i finansową. Jednym z nich bez wątpienia jest technik chłodnictwa i klimatyzacji. W Polsce przez lata ten obszar był omijany przez system edukacyjny i brakuje fachowców. Młodzi ludzie mają szansę kształcić się w tym kierunku dopiero od kilku lat.

Dzięki kursom przez internet możesz mieć nowy, atrakcyjny zawód w 1,5 roku. Gdzie zapisać się na kurs? Jakie są perspektywy pracy?

Czym zajmuje się technik chłodnictwa i klimatyzacji?

Najprościej rzecz ujmując osoby z dyplomem technik urządzeń chłodniczych i klimatyzacji zajmują się montażem, serwisem, naprawą, wymianą, konserwacją urządzeń chłodniczych i klimatyzacji. Znają urządzenia chłodnicze i klimatyzatory od podszewki, dlatego są też świetnymi handlowcami i przedstawicielami handlowymi. Z powodzeniem odnajdują się na stanowiskach typu doradca klienta. Posiadają fachową, specjalistyczną wiedzę, dlatego potrafią dobrać odpowiednie urządzenia do potrzeb klienta. Tym samym kreując pozytywny wizerunek producenta.

Absolwent po kursie chłodnictwo i klimatyzacja może, jak widać, pracować na różnych stanowiskach. Począwszy od pracy fizycznej, przez pracę w terenie jako przedstawiciel handlowy, po własny kawałek podłogi do pracy.

Kto odnajdzie się w tym zawodzie?

Perspektywy pracy są szerokie, warte podkreślenia jest to, że praca czeka nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Polscy fachowcy są cenionymi pracownikami. Natomiast możliwości pracy na różnych stanowiskach nie zamykają nikomu drogi do pracy w tym zawodzie. Odnajdą się w nim zarówno osoby o cechach przywódczych, z żyłką handlowca, jak i ludzie, którzy wolą naprawiać, dłubać w urządzeniach niż rozmawiać.

Kurs przygotowujący do pracy w zawodzie, a tak przynajmniej jest w Szkole Partnerskiej Viessmann, uczy od podstaw. Dlatego jest skierowany nie tylko do osób, które już pracują bądź pracowały w branży, bądź mają pojęcie o urządzeniach chłodniczych i klimatyzatorach, ale jest dla wszystkich. Głównym warunkiem jest wiek- na kurs mogą zapisać się osoby dorosłe. Co do wykształcenia, wystarczy mieć ukończoną szkołę zawodową. Absolwenci szkół średnich, po kursie otrzymują tytuł technika. Pozostali dyplom potwierdzający uzyskane kwalifikacje.

Gdzie się uczyć?

Najlepiej w dobrej, sprawdzonej i polecanej szkole. W przypadku tego typu kursów oszczędzanie nie jest wskazane. Bo warto pamiętać, że po każdej kwalifikacji jest egzamin państwowy, dlatego liczy się dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne.

Kurs technik klimatyzacji oferowany jest już online w części teoretycznej. Znajdziesz go w ofercie wspomnianej Szkoły Partnerskiej Viessmann. Na marginesie, warto wiedzieć, że ucząc się u nich, można mieć jeszcze dodatkowe uprawnienia, z montażu i obsługi urządzeń marki Viessmann.

Sprzedaż klimatyzacji rośnie, dlatego zawód uznawany jest za przyszłościowy. Atrakcyjny pod wieloma względami. Dlatego nie czekaj, zapisz się na kurs i zapewnij sobie spokojną przyszłość.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here