Wyjątkowe prezenty na Gwiazdkę

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim świąteczna gorączka. Zakup choinki, udekorowanie domu czy przygotowanie uroczystej kolacji wydają się łatwe w przeciwieństwie do tego, co spędza sen z powiek milion osób, w grudniu każdego roku – mowa oczywiście o zakupie prezentów. Kupno prezentu, który będzie estetyczny, praktyczny, idealnie dopasowany do obdarowywanej osoby i na pewno ją ucieszy, stanowi nie lada wyzwanie – może warto więc zrezygnować z gorączkowego przeglądania sklepów internetowych i wędrowania po galeriach na rzecz stworzenia czegoś własnoręcznie? Prezenty DIY mają to do siebie, że oprócz wartości artystycznej czy użytkowej, niosą ze sobą moc uczuć żywionych wobec drugiej osoby.

Las w słoiku

Mimo iż lasy w słoiku można dostać niemal w każdej kwiaciarni, najbardziej wyjątkowy będzie ten stworzony w domowym zaciszu. Do stworzenia oryginalnej kompozycji niezbędny będzie oczywiście słoik, który może być zamknięty lub otwarty – w zależności od tego, jakie rośliny zostaną umieszczone. Zazwyczaj, na samym dnie naczynia znajduje się żwirek lub płaskie kamienie, wyżej natomiast umieszcza się roślinność tworzącą ściółkę i runo leśne oraz niewielkie rośliny, tak, aby cała kompozycja odzwierciedlała występujące w naturze poszycie leśne.  Las w słoiku to idealny prezent dla miłośników roślin i estetyki, który stwarza wrażenie, jakby w tym niewielkim szklanym naczyniu istniał odrębny świat. Przed przekazaniem prezentu warto wcześniej dowiedzieć się co nieco o jego pielęgnacji, aby móc przekazać wiedzę obdarowanemu.

Biżuteria home – made

Biżuteria stworzona własnoręcznie idealnie sprawdzi się jako prezent dla kobiet, a jej wykonanie nie jest wcale tak trudne, jak się wydaje. Aby rozpocząć tworzenie oryginalnego podarunku, konieczna jest baza – w przypadku kolczyków będą to wkrętki, natomiast jeśli chodzi o naszyjniki czy bransoletki, konieczny okaże się zakup łańcuszka, żyłki czy wstążki oraz zapięcia lub karabińczyka. Reszta jest właściwie dowolna i zależy już tylko od kreatywności tworzącego – na rodzaj kamieni, ich ilość oraz wielkość ma wpływ wyłącznie wyobraźnia. Przed przystąpieniem do tworzenia biżuterii w domu warto jednak zorientować się jakie preferencje ma osoba, dla której prezent jest przeznaczony, tak aby był on w stu procentach udany. Przykładowo, jeśli kobieta lubuje się w koralach, dobrym pomysłem będzie poszukanie idealnych kamieni w hurtowni z koralami, jeśli natomiast nie ma sprecyzowanych preferencji, można poszukać dowolnych elementów w Internecie lub stacjonarnie.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here