Zamki do drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe to drzwi szczególnie w każdym domu i mieszkaniu. By mieć pewność, że będą wystarczająco bezpieczne, warto wybrać do nich odpowiedni typ zamka. Do najczęściej wybieranych należą zamki wpuszczane oraz zamki wierzchnie. Choć poszczególne typy zamków są przeznaczone do nieco innego zastosowania, niekiedy można korzystać z nich także w przypadku drzwi wejściowych. Poniżej rozwijamy ten temat oraz podpowiadamy – jaki rodzaj zamka warto wybrać do drzwi wejściowych w Twoim domu, piwnicy, garażu, przybudówce oraz innych miejscach. 

Rodzaje zamków wpuszczanych – ich specyfikacja, funkcje i przeznaczone zastosowanie

Pierwszą grupą zamków, o której opowiemy, są zamki wpuszczane. Są wykorzystywane najczęściej w przypadku drzwi zewnętrznych, czyli tych, które trzeba dodatkowo zabezpieczyć przed forsowaniem i włamaniem. Niektórzy korzystają również z zamków wpuszczanych w drzwiach wewnętrznych, choć dotyczy to sytuacji wyjątkowych.

Charakterystyczną cechą zamków wpuszczanych jest sposób ich montażu. Są wprowadzane do struktury drzwi za pomocą utworzonego wcześniej w nich otworu. Zamki takie są w wysokim stopniu stabilne, wytrzymałe i solidne. Nawet po wielu latach użytkowania, zachowują swoje wyjściowe parametry i wciąż stanowią trudną do sforsowania przeszkodę w Twoich drzwiach. Zamki takie są montowane bezpośrednio poniżej klamki, z uwagi na wygodę ich otwierania. 

Wśród zamków wpuszczanych znajdziesz kilka typów mechanizmów otwierających. Poszczególne modele są dostępne w ofercie sklepu internetowego Sparta, pod linkiem https://www.sparta.com.pl/pl/wpuszczane-drzwiowe-zamki. Popularne są między innymi zamki wpuszczane bębenkowe, zastawkowe, zasuwkowe, zapadkowe, bezkluczowe, zapadkowo-zasuwkowe, rolkowe oraz hakowe. Ponadto, dostępne są modele zamków wpuszczanych wielopunktowe. Ich połączone z sobą elementy pozwalają na maksymalne zabezpieczenie drzwi przed włamaniem i forsowaniem. 

Zamki wierzchnie – zastosowanie i polecane modele

Zamki wierzchnie, nazywane również nad drzwiowymi, mogą być mocowane na różne sposoby: na samej płycie skrzydeł drzwiowych, poniżej poziomu klamki jak i tuż nad nią. Zamki takie uruchamia się, korzystając z klucza, a od strony wewnętrznej – korzystając z pokrętła. Co prawda, poziom zabezpieczenia gwarantowany przez tego typu zamki jest niższy niż w porównaniu do zamków wpuszczanych, jednak niekiedy stosuje się je także jako zamki w drzwiach zewnętrznych. 

Przede wszystkim – są stosowane w zabezpieczaniu tych budynków, których sforsowanie nie jest wielkim problemem dla ich właścicieli. Najczęściej więc stanowią zabezpieczenia różnego typu: przybudówek, schowków, organizerów, budynków gospodarczych. O wiele rzadziej stosowane są jako zamknięcie w pomieszczeniach mieszkalnych lub w garażach. Gdy się tak zdarza, zamki wierzchnie rzadko stosowane są jako zamki wyłączne – często, obok nich znajdują się także zamki wpuszczane, które stanowią ich uzupełnienie. 

Szeroką ofertę zamków wierzchnich znajdziesz pod linkiem https://www.sparta.com.pl/pl/wierzchnie-drzwiowe-zamki. Znajdują się w niej zamki wykonane z różnych materiałów, o różnym stopniu odporności na działanie szkodliwych czynników oraz na sforsowanie. Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej wytrzymały zamek wierzchni nie nadaje się do osłony drzwi wejściowych w Twoim miejscu zamieszkania.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here