Wyposażenie studia tatuażu

Studia tatuażu cieszą się rosnącą popularnością. Coraz częściej pojawiają się w dużych i mniejszych miastach, kusząc swoich klientów możliwością przyozdobienia swojego ciała. Do niedawna jeszcze studia tatuażu były nastawione głównie na osoby młode oraz turystów zagranicznych, dla których wykonanie tatuażu w Polsce było dość tanią usługą. Obecnie, również inne kręgi odbiorców są zainteresowane usługą tatuażu i chętnie korzystają z pomocy profesjonalnych studiów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy wyposażenia, które powinny znaleźć się w każdym profesjonalnym, wysokiej klasy studiu tatuażu.

Meble w studiu tatuażu

Wyposażenie danego studia tatuażu ma olbrzymi wpływ na jego odbiór i popularność, a także na efektywność wykonywanej pracy. Wybierając poszczególne elementy wyposażenia, warto mieć na uwadze dwojakie korzyści. Przede wszystkim – liczy się komfort ich użytkowania oraz przydatność w wykonywaniu codziennych obowiązków. Po drugie – istotna jest estetyka i wzornictwo, które powinny korespondować ze stylem całego pomieszczenia. Najczęściej, salony tatuażu urządzone są w stylu punkowym, glamour, loftowym, industrialnym, minimalistycznym lub nowoczesnym. 

Fotel jest pierwszym i kluczowym elementem wyposażenia. Powinien być wygodny oraz maksymalnie funkcjonalny. Rozumiemy przez to możliwość regulowania jego ustawieniem oraz jego poszczególnymi elementami. Fotel powinien mieć możliwość odchylenia nie tylko oparcia, ale również podnóżków, podłokietników i zagłówka. Istotna jest możliwość ich odchylania także na boki – niezwykle pomocna w czasie tatuowania rąk i nóg. 

Liczy się także jakość wykonania fotela. Warto zwrócić uwagę na wytrzymałość stelaża, wykorzystane materiały oraz precyzyjne wykończenia. Warto sięgać po produkty odporne na wilgoć, pokryte materiałami łatwymi w czyszczeniu i odpornymi na zaplamienie. Ponadto, pomocna może okazać się obecność blokad, które będą przeciwdziałać przesuwaniu się fotela lub jego elementów. Więcej informacji na temat foteli tatuatorskich znajdziesz pod adresem: https://industrialy.pl/technologia/wyposazenie-studia-tatuazu/.

Stół do tatuażu to kolejny ważny element, w którego wyborze liczy się wygoda i funkcjonalność. Również on powinien posiadać konstrukcję pozwalającą na regulowanie jego ustawieniem. Stoły do tatuażu to często meble składane, których elementy (podnóżki lub oparcia) można podnosić lub opuszczać. Szczególnie dobrze wypadają stoły regulowane elektronicznie, których ustawienie zmieniasz za pomocą pilota. 

Pomocniki, autoklaw i inne elementy wyposażenia

Pomocnik tatuatorski – nazywany również asystorem – ma formę stoliczka, na którym możesz rozkładać wszystkie potrzebne sprzęty. Pomocnik dobrej jakości to urządzenie stabilne, wyposażone w gumowe kółka oraz solidny hamulec. Ponadto, jego rozmiar powinien być dostosowany do osoby, która będzie z niego korzystać. Pomocnik powinien także posiadać organizer, szuflady, półki, a także wydzielone miejsce na montaż lampy. 

W każdym salonie tatuażu przydaje się również autoklaw. Jest to elektroniczne urządzenie wykorzystywane do sterylizowania narzędzi. Autoklawy pracują całkowicie automatycznie, wykorzystując w tym celu środki czyszczące oraz specjalne mechanizmy – na przykład kawitacji. 

Oprócz powyższych, na wyposażeniu każdego studia tatuażu powinny znaleźć się także: podłokietniki, narzędzia do tatuowania, atramenty, igły, rękawiczki i folie ochronne, a także kosmetyki i środki higieny – maści, płyny i bandaże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here