Zalety zabezpieczenia lakieru folią PPF

W obecnych czasach wielu posiadaczy samochodów chce, by ich pojazdy prezentowały się doskonale. Nie ma w tym nic dziwnego, auto coraz częściej nie jest jedynie środkiem lokomocji, ale również naszą wizytówką, którą lubimy się poszczycić. Wśród wielu dostępnych na rynku usług detailingowych istnieją te, które cieszą się ogromną popularnością. Zabezpieczenie lakieru folią PPF jest jedną z nich. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Czy warto zdecydować się na oklejenie samochodu? Przekonajmy się.

Zanim przejdziemy do zalet zabezpieczenie lakieru folią PPF zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie jest ten produkt. Mówiąc najprościej, zabezpieczenie lakieru folią ochronną oferowane przez 1mad.pl to bezbarwna powłoka, która wytwarzana jest z poliuretanów. Posiada grubość od 160 do 170 mikronów, dzięki czemu stanowi skuteczne zabezpieczenie lakieru. Co więcej, jest elastyczna oraz posiada właściwości regeneracyjne. Włókna poliuretanów pod wpływem ciepła łączą się, przez co ewentualne uszkodzenia na folii samoistnie się naprawiają.

Najważniejsze zalety folii ochronnych PPF

Folie ochronne PPF mają wiele zalet. Przede wszystkim doskonale chronią lakier przed zarysowaniami czy odpryskami, które mogą być spowodowane niewielkimi otarciami lakieru podczas niegroźnych stłuczek lub uderzeniami piasku, kamieni i innych ciał stałych. To jednak nie wszystko. Mimo iż bezbarwna powłoka nie zmienia koloru karoserii sprawia ona, że kolor staje się głębszy i bardziej wyrazisty. Co więcej, folia PPF ułatwia czyszczenie samochodu i sprawia, że zabrudzenia są znacznie łatwiejsze do usunięcia. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest również jego wytrzymałość – zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury, wilgoć czy promieniowanie UV.

Dla kogo folia PPF będzie najlepszym wyborem?

Istnieje spora grupa posiadaczy samochodów, dla których rozwiązanie, które znajdziemy na stronie internetowej https://1mad.pl/oferta/korekty-lakieru będą najlepszym rozwiązaniem. Wśród nich wymienić możemy między innymi osoby, które posiadają rzadkie lub bardzo drogie pojazdy. Zadowoleni z folii ochronnej będą również osoby zapobiegliwe, które nie zamierzają wydawać dużych pieniędzy na naprawy i chcą by ich samochody prezentowały się doskonale przez jak najdłuższy czas. O folii ochronnej PPF warto pomyśleć również, jeśli jeździmy dużo – uszkodzenia lakierów gdy samochód jest wykorzystywany codziennie na dalekich dystansach są nieuniknione, warto więc się przed nimi zabezpieczyć.

Samodzielnie czy u profesjonalistów?

Wiele osób, które słyszy o zaletach folii PPF poszukuje informacji na temat tego w jaki sposób nałożyć ją na karoserię. Niestety, w internecie możemy znaleźć wiele informacji na temat, że folię z powodzeniem możemy nałożyć samodzielnie. Nie jest to jednak dobrym pomysłem. Nakładanie folii PPF wymaga precyzji, doświadczenia oraz wiedzy. Aby warstwa folii była odpowiednio gruba i trwale przylgnęła do karoserii lepiej zdecydować się na pomoc profesjonalistów. W jaki sposób możemy ich znaleźć? To proste. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz hasło folie ochronne Gdańsk, by w wynikach wyszukiwania znaleźć profesjonalne firmy cieszące się dobrymi opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here