Zmarszczki palacza wokół ust kobiety

Zmarszczki palacza – zwane też czasami kodem kreskowym – to pionowe zmarszczki, które tworzą się nad ustami. Wbrew pozorom nie dotyczą one wyłącznie osób palących papierosy – są to zmarszczki mimiczne, które jednak mogą pogłębiać się np. na skutek ruchów ust wykonywanych podczas palenia papierosów albo częstego picia przez słomkę. Na szczęście zmarszczki palacza można wygładzić – pozwalają na to zabiegi medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

  • czy są domowe metody redukowania zmarszczek palacza,
  • jak zlikwidować zmarszczki palacza podczas zabiegu Innofacial,
  • czy możliwe jest wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym.

Zmarszczki palacza to pionowe zmarszczki powstające nad górną wargą. Choć ich nazwa sugeruje, że rozwijają się na skutek palenia papierosów, to tak naprawdę są to zmarszczki mimiczne. Palenie papierosów może przyspieszać ich rozwój albo pogłębić zmarszczki już istniejące, podobnie jak pewne inne nawyki, np. częste żucie gumy, picie przez słomkę oraz prosto z butelki.

Co na zmarszczki palacza? Pielęgnacja i ćwiczenia

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, by redukować zmarszczki palacza – zabiegi medycyny estetycznej to jedna z metod, którą warto jednak uzupełnić o pielęgnację domową oraz gimnastykę. Co zatem warto wdrożyć w życie? Sprawdźmy:

  • Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry wokół ust, tak aby spowalniać naturalne procesy starzenia oraz niwelować ich objawy. Warto zainwestować w specjalistyczne kosmetyki odmładzające i ujędrniające – w postaci kremu albo serum. Należy je stosować codziennie.
  • Codziennie warto wykonywać proste ćwiczenia redukujące zmarszczki palacza – do tych najbardziej znanych należy głośne, wyraźne wymawianie samogłosek z jednoczesnym jak najszerszym otwieraniem ust. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie okolic ust.
  • W domu można również wykonywać codzienne masaże skóry wokół ust. Skórę należy lekko oklepywać oraz masować kolistymi ruchami – od obszaru na środku w stronę kącików ust.

Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki palacza – Innofacial

Na skuteczną redukcję zmarszczek palacza pozwalają jednak przede wszystkim zabiegi medycyny estetycznej. W mniej zaawansowanych przypadkach specjaliści kliniki Estell polecają pacjentom zabieg Innofacial, będący połączeniem oczyszczania wodorowego, hydradermabrazji kwasowej i zabiegu regenerującego.

Zabieg Innofacial składa się z kilku etapów. Najpierw skóra oczyszczana jest z tłuszczu i martwego naskórka, po czym przykłada się do niej specjalną końcówkę ssącą – przy jej pomocy usuwane są głębsze zanieczyszczenia, zaskórniki i grudki. Po oczyszczeniu skóry i odblokowaniu porów w skórę wtłacza się preparat nawilżająco-regenerujący, zawierający m.in. witaminy oraz przeciwutleniacze.

Zabieg trwa od 30 do 40 minut, a efekty w postaci oczyszczenia, zregenerowania i odmłodzenia skóry widoczne są już po pierwszej procedurze. Dla ich podtrzymania warto je powtarzać np. dwa razy w miesiącu.

Zmarszczki palacza – botox czy kwas hialuronowy?

Głębokie zmarszczki palacza można również wygładzić z zastosowaniem toksyny botulinowej lub wypełnić przy użyciu kwasu hialuronowego. Botoks – podany w formie iniekcji – hamuje przewodnictwo nerwowe do mięśnia, przez co przestaje się on kurczyć, a zmarszczki wygładzają się. Efekty – w zależności od indywidualnych predyspozycji – utrzymują się do 12 miesięcy.

Z kolei modelowanie twarzy kwasem hialuronowym polega na iniekcji w skórę preparatu wypełniającego. Daje to natychmiastowe efekty w postaci wypełnienia zmarszczek palacza, poprawy kształtu oraz objętości całej partii twarzy. Co ważne, bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Efekty wypełniania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym, utrzymują się kilka miesięcy – później zabieg można powtórzyć.

Zmarszczki palacza to często spotykany problem, ale dzięki połączeniu pielęgnacji domowej z zabiegami medycyny estetycznej można się ich pozbyć, odzyskując tym samym młody i świeży wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here