wysmuklić sylwetkę na orbitreku

Zrzucanie zbędnych kilogramów wiąże się z ciężką pracą, sumiennością oraz wymaga dużej dawki cierpliwości. Wszyscy chcemy jak najszybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę, a jednym z najlepszych sposobów na spalanie kalorii jest trening na orbitreku. Poznaj 5 sposobów na efektywne ćwiczenia z użyciem tej maszyny.

1. Kontroluj swoje tętno

Trening mający na celu spalenie jak największej ilości kalorii polega na utrzymywaniu 60-70% tętna maksymalnego podczas ćwiczeń. Orbitreki są zazwyczaj wyposażone w funkcje mierzenia tętna, dzięki czemu jego monitorowanie nie sprawia większych trudności. Co więcej, na tym urządzeniu można również wykonywać trening interwałowy, który polega na przeplataniu wysiłku opartego na prawie maksymalnym tętnie z krótkimi przerwami, podczas których tętno jest umiarkowane. Tego rodzaju trening przynosi znakomite efekty, ponieważ kalorie spalane są nawet po zakończeniu ćwiczeń, ponieważ poprawa metabolizmu utrzymuje się nawet do 72h. 

Smukłe nogi i krągłe pośladki 

Na orbitreku mamy możliwość zmieniania poziomu obciążenia, a także wysokości „pedałów” orbitreka. Warto jest ustawić wysokie nachylenie przy mniejszym obciążeniu, dzięki czemu imitujemy wchodzenie po schodach. Podczas takiego treningu bardzo wzmacniają się łydki oraz pośladki, ponieważ to one wykonują największą pracę. Podobnie jest w przypadku, gdy wybierzemy tryb „górski”, gdzie nachylenie jest dość spore i stale zmienia się obciążenie. 

2. Zadbaj o wysiłek wszystkich części ciała

Orbitrek nie opiera się tylko na pracy dolnych partii, powinniśmy pamiętać o wykonywaniu ruchów rękami, co ułatwiają specjalne ruchome ramiona. Ruch nóg i ramion powinien być synchroniczny – pozwala to na spalenie większej liczby kalorii. Nie należy zapominać o zachowaniu odpowiedniej postawy, zawsze utrzymujemy plecy proste, a brzuch musi być delikatnie spięty. Im więcej partii mięśniowych zaangażujemy do działania, tym lepsze i szybsze efekty uzyskamy. 

3. Wykonuj trening na czczo 

Treningi typu cardio czy też HIIT warto wykonywać przed pierwszym posiłkiem w ciągu dnia lub co najmniej 3 godziny po spożyciu potrawy. Ćwiczenia na pusty żołądek nie mogą być zbyt intensywne, jednak bardzo korzystnie wpływają na tzw. oporny tłuszcz. Ćwicząc na czczo, energia jest pobierana nie z kalorii, które uzyskaliśmy ze spożytego posiłku, lecz z kwasów tłuszczowych. Po takim treningu niezwykle ważne jest spożycie pełnowartościowego posiłku, który umożliwi uzupełnienie glikogenu w zmęczonych mięśniach. 

4. Zmieniaj rodzaj oraz intensywność treningów

Aktywność fizyczna wykonywana na jednym urządzeniu może szybko się znudzić i wówczas tracimy motywację do ćwiczeń. Najlepiej jest modyfikować treningi poprzez przeplatanie ich intensywności czy też programów ćwiczeniowych, które oferują nam orbitreki. Dodatkowo wyznaczaj sobie cele, które stale będą pchały Cię do przodu, a ich osiąganie będzie dla Ciebie powodem do dumy.

Jak wybrać orbitrek?

Orbitrek to urządzenie, z którego możemy korzystać zarówno na siłowni, jak i w domowym zaciszu. Orbitreki na prosportowy.pl to urządzenia wysokiej jakości, które występują w różnych wariantach cenowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jest rozważyć, jakich funkcji potrzebujemy oraz jakiej wielkości powinien być orbitrek. Każdy zainteresowany kupnem orbitreka powinien zapoznać się z dokładnym opisem urządzenia oraz opiniami innych użytkowników, aby uniknąć ewentualnego rozczarowania. 

Jeśli jesteśmy pewni, że orbitrek jest zbyt dużym wydatkiem lub w żaden sposób nie zmieści się w naszym mieszkaniu, podobnym urządzeniem jest stepper. Ta maszyna jest zdecydowanie mniejsza, a przy tym również tańsza, co nie znaczy, że nie można dzięki niej uzyskać zadowalających efektów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Stepper – czy ćwiczenia na tym urządzeniu przynoszą efekty?.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here