Żaluzje poziome

Bez wątpienia, są najwygodniejszą i najpraktyczniejszą metodą przeznaczoną do pełnienia funkcji ochronnych otworów okiennych zarówno w domu, jak i biurze. Trudno byłoby znaleźć osobę, która nigdy się z nimi nie zetknęła, a mimo to nie zawsze są oczywistym wyborem w przypadku aranżacji przeszkleń. Ich montaż nie wymaga specjalistycznych zdolności technicznych, konserwacja i czyszczenie trwa zaledwie kilka minut, a o ich zaletach można mówić godzinami. Dlaczego warto zainstalować żaluzje poziome? Zapraszamy do lektury.

Żaluzje poziome, proste i genialne

Kilkadziesiąt litewek aluminiowych bądź drewnianych zamocowanych na sznurkowych drabinkach, pełniących także funkcję prowadnic. W zależności od modelu sterowanie kątem nachylenia listewek i unoszenie konstrukcji odbywa się za pomocą sznurka, drążka lub łańcuszka. Ich zadaniem jest zmniejszenie natężenia światła słonecznego lub wizualna izolacja danego pomieszczenia. Zatem mamy możliwość zacienienia, zaciemnienia oraz zasłonięcia biura lub pokoju.

Ich popularność wynika z łatwości utrzymania higieny produktu. Nie ma potrzeby demontażu, prania itp. W zupełności wystarcza wilgotna ściereczka, którą wycieramy poszczególne listewki, odginając je delikatnie. Czynność tę z powodzeniem można wykonać zaledwie w kilka minut.

Żaluzje można zamawiać w formie gotowej lub na określony wymiar. Praktycznie wielkość okna nie ma żadnego znaczenia. Można je także instalować w lub na drzwiach tarasowych.

Nie, nie popełniliśmy błędu, żaluzje poziome można montować także między szybami, co chroni je skutecznie przed zabrudzeniem.

Żaluzje poziome, dostępne modele

Pośród licznych modeli żaluzji dostępnych na stronie https://www.labona.pl/zaluzje-poziome-1, kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę.

Żaluzje poziome, rodzaje:

  • Żaluzje poziome Hit;

  • Żaluzje poziome sterowane sznurkiem/drążkiem;

  • Żaluzje poziome sterowane łańcuszkiem;

  • Żaluzje poziome międzyszybowe;

  • Żaluzje drewniane.

Wszystkie modele dostępne są w bogatej gamie barw, dzięki czemu z łatwością można je dostosować do każdego rodzaju wyposażenia wnętrza.

Żaluzje poziome Hit

Najpopularniejsze spośród prezentowanych modeli. Użytkownicy cenią w nich łatwość montażu, szeroką gamę kolorów oraz możliwość wyboru pomiędzy lamelami standardowymi i zaciemniającymi.

Żaluzje poziome sterowane sznurkiem/drążkiem

Zaletą tych żaluzji jest ogromna możliwa powierzchnia, która dochodzi do 2.5 metra kwadratowego. Oczywiście można zamówić także inne rozmiary, w zależności od dokonanych wcześniej pomiarów przeszklenia.

Żaluzje poziome sterowane łańcuszkiem

Montaż jest możliwy zarówno na ścianie jak i suficie oraz na ramie okiennej. Żaluzje przeznaczone są do większych powierzchni szklanych, dochodzących do 4.4 metra kwadratowego.

Żaluzje poziome międzyszybowe

Można je instalować między szybami okna lub drzwi tarasowych. W takim przypadku mechanizm regulujący wyprowadza się poprzez otwór na zewnątrz ramy.

Żaluzje drewniane

Stylizowane żaluzje wykonane z drewna lipy kanadyjskiej. Idealne do bibliotek, sypialni i innych pomieszczeń wykończonych drewnem. W tym przypadku dostępne są dwie szerokości listew, mianowicie 25 mm oraz 50 mm.

Dokonując wyboru najodpowiedniejszych żaluzji, warto wcześniej wykonać pomiaru okien i wnęki okiennej. Swoje pomysły można skonsultować z doświadczonym sprzedawcą za pomocą formularza kontaktowego. Nasi eksperci czekają na Wasze pytania i opinie.

Już dziś daj sobie odrobinę luksusu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here