Dlaczego warto mieć solidny pakiet internetu mobilnego

Pamiętasz czasy, w których każdy bał się przypadkowego włączenia danych mobilnych w komórce, bo internet był koszmarnie drogi, a pakiety minimalne? Jeszcze 10 lat temu za wykupienie 5 (!) MB transferu trzeba było zapłacić około 5 zł. Biada temu, kto spróbował połączyć się z siecią bez pakietu! Dziś za piątaka można zgarnąć nawet 5 GB, czego dowodzą pakiety internetu w Orange. Jednak w „tamtych czasach” te 5 MB spokojnie wystarczyło, w końcu w telefonie co najwyżej sprawdzało się skrzynkę mailową. Dziś internet to dla smartfonów równie istotny „pokarm”, co prąd. Dlatego wybór odpowiednio dużego pakietu jest naprawdę istotny.

Średnie zużycie GB internetu w smartfonie – jaki pakiet będzie odpowiedni na miesiąc?

Nie każdy zwraca uwagę na to, ile netu zużywają użytkowane na co dzień aplikacje w smartfonie. W tym przypadku określenie, jaki pakiet internetu będzie optymalny dla danej osoby i na pewno wystarczy na miesiąc, a przy tym nie zmarnuje się nadmiernie, może być trudny. Na szczęście nie trzeba prowadzić dokładnych zapisków przez 30 dni, żeby poznać odpowiedź na to pytanie.

Wiele spośród popularnych serwisów podaje bowiem średnie godzinowe zużycie transferu, które pozwala oszacować wielkość potrzebnego pakietu. Należy oczywiście pamiętać, że dokładne dane uzależnia rozmiar pobieranych treści; osoba, która często ogląda video na Facebooku, zużyje na niego więcej MB od tej, która tylko czyta posty.

 • Facebook – około 100 MB na godzinę,
 • Messenger – jedna wiadomość pobiera tylko kilka kB, ale wideo rozmowy to już około 1 GB na godzinę,
 • Instagram – około 150 MB na godzinę,
 • Netflix – od 300 MB do 7 GB na godzinę, zależnie od wybranej jakości,
 • YouTube – od 200 MB do 16 GB na godzinę, zależnie od wybranej jakości,
 • TikTok – około 700 MB na godzinę,
 • Spotify – od 10 do 150 MB na godzinę, zależnie od wybranej jakości.

Pakiety internetu w Orange – na każde potrzeby

Bez względu na to, czy co miesiąc zużywasz mniej-więcej tylko samo transferu, czy raz wystarczy Ci 1 GB, a raz 100 GB to za mało, pakiety internetu w Orange na kartę zabezpieczą Cię na każdą ewentualność. Masz do wyboru:

 • Jednorazowe pakiety internetu Orange – od 200 MB do 5 GB przeznaczone do użytku „doraźnego”, czyli gdy niewielka ilość netu jest potrzebna na już.
 • Cykliczny internet mobilny Orange – od 500 GB do 5 GB, automatycznie odnawialne co miesiąc. Idealne rozwiązanie dla osób, które rzadko korzystają z internetu mobilnego, mając np. częsty dostęp do Wi-Fi.
 • Jednorazowe elastyczne pakiety internetu Orange – od 3 GB do 100 GB do wykorzystania na od 3 do 10 dni.
 • Multipakiety Orange – niewielkie pakiety transferu, minut i SMS-ów do wszystkich sieci, które sprawdzają się jako „komunikacyjna pomoc doraźna”; np. w podróży. Pierwszy pakiet obejmuje 100 MB, 100 minut i 100 SMS-ów, a drugi – po 200.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here