keyboard Yamaha

Obecnie jednym z najpopularniejszych instrumentów, jakie znajdziemy na rynku, jest keyboard Yamaha. Wynika to zapewne, z jego rozpiętości cenowej, ogromu różnych funkcji i dostępności wielu modeli, które oferowane są w różnych cenach. Wiele osób jednakże, zastanawia się czym keyboard różni się od innych instrumentów i co powinniśmy wiedzieć na jego temat?

Keyboard Yamaha – co trzeba wiedzieć?

Swoim wyglądem, na pierwszy rzut oka keyboard może przypominać pianino cyfrowe, jednakże jego klawiatura, znacząco różni się od klawiatury fortepianowej, zarówno jeżeli chodzi o samą pracę mechanizmu, jak i o skalę. Moduł dźwięku keyboardy jest zaprogramowany z myślą o wydobyciu różnorodnych, jednak już z góry ustalonych dźwięków. Jego głównym zadaniem, jest przede wszystkim możliwość zastąpienia całego zespołu muzyków, przed jedną osobę grającą na keyboardzie, która posługuje się techniką gry charakterystyczną właśnie dla tego instrumentu.

Czym keyboard różni się od innych instrumentów?

Bardzo często keyboard Yamaha jest mylony z syntezatorem, czy też z organami elektronicznymi. Stosowany jest on również jako poręczny substytut pianina. Koniecznie musimy jednakże zdawać sobie sprawę, że jest to niezwykle profesjonalny instrument, który jest w stanie do pewnego stopnia udawać organy, czy też pianino. Przy tym klawiatura zdecydowanej większości keyboardów w niczym nie przypomina klawiatury fortepianu, ani jeżeli chodzi o model pracy, ani też pod względem skali, a jak już wspomniano powyżej, cały model pracy tego instrumentu został zaprogramowany tak, aby dostarczał różne, z góry ustalone brzmienia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze keyboardu?

Nie ulega wątpliwości, że keyboard to instrument doskonały dla osób, którym zależy na tym, aby spędzać czas, samodzielnie wykonując różne utwory muzyczne. Jeżeli chodzi o samą technikę gry na keyboardzie, to przeważnie polega ona na graniu głównej melodii prawą ręką, przy czym lewa ręka będzie określała funkcje harmoniczne. W praktyce jednakże najczęściej jest tak, że gra się prawą ręką, a lewa służy do naciskania danych klawiszy, czy też akordów w obrębie jednej oktawy. Jeżeli wybieramy keyboard Yamaha, to warto zdecydować się na taki instrument, który będzie wyposażony w klawiaturę dynamiczną, gdyż będzie ona w stanie rejestrować siłę uderzenia, jednocześnie wpływając na głośność i barwę dźwięki, a więc dynamikę wykonania. Dzięki temu możliwości ekspansji są większe i jeszcze dokładniej można odwzorowywać różne utwory.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here