Jak połączyć naszyjnik z kolczykami?

0
734

Jeśli jesteś jedną z osób, które noszą zarówno kolczyki, jak i naszyjniki, na pewno nieraz stanęłaś przed trudnym zadaniem dopasowania ich do siebie. Można oczywiście wybierać same komplety i oszczędzić sobie zmartwień. Jednak czy to na pewno najlepsze rozwiązanie?

Naszyjnik z kolczykami – w komplecie czy osobno?

Komplety biżuterii składające się z kolczyków i naszyjnika są niezwykle popularne i często kupowane, na przykład jako prezent. Wiele kobiet lubi tego rodzaju połączenia, inne starają się ich unikać, bo wydają im się staromodne i zarezerwowane dla kobiet dojrzałych. Niepotrzebnie!

Komplety biżuterii są niezwykle eleganckie i sprawdzają się w wielu formalnych sytuacjach. Jeśli masz problem z dopasowywaniem do siebie poszczególnych elementów, to taka opcja jest zawsze bezpieczna. Wybierając naszyjnik i kolczyki w komplecie, możesz mieć pewność, że komponują się ze sobą idealnie.

Jeżeli jednak wolisz mniej oczywiste połączenia, zaszalej nieco i spróbuj zestawić ze sobą pozornie niedopasowane do siebie elementy. Pamiętaj jednak, że powinny być zawsze utrzymane w podobnej stylistyce i wykonane z takich samych materiałów. Wyjątkiem jest tutaj kolor, bo dziś już połączenie srebra ze złotem nikogo nie dziwi i nie oznacza wcale braku smaku.

Najlepszy naszyjnik do długich kolczyków

Do długich i bogato zdobionych kolczyków dobierz raczej bardziej delikatny i subtelny naszyjnik. Zachowasz dzięki temu odpowiednią równowagę i unikniesz zbyt ciężkiego efektu. Wyjątkiem są bardzo uroczyste sytuacje, takie jak bale i bankiety, gdzie bogata biżuteria jest jak najbardziej na miejscu.

W codziennych sytuacjach staraj się stylizować biżuterię zgodnie z zasadą mówiącą, że jeśli jeden element jest okazały, drugi powinien ustąpić mu miejsca i stać się jedynie doskonale dopasowanym tłem.

Idealny naszyjnik do małych kolczyków

Analogicznie, jeśli wybierasz duży i pokaźny naszyjnik, postaw raczej na drobne kolczyki. Do rozbudowanej kolii pięknie będą pasowały niewielkie perełki czy inne ozdoby typu „wkrętki”. Jeśli Twój wisiorek jest długi, a sama jesteś wysoka, unikaj już długich elementów w uszach. Jeśli jednak chcesz dodać sobie optycznie kilku centymetrów, wydłużysz swoją sylwetkę właśnie takim połączeniem.

Stosując powyższe zasady, możesz łączyć ze sobą nie tylko pojedyncze elementy, ale także mieszać biżuterię z gotowych zestawów. Nie są one nierozłączne, a czasami sama możesz stworzyć jeszcze lepszą kompozycję niż oryginalna!

Pozostaje jeszcze pytanie: czy nosząc naszyjnik, musisz zawsze mieć w uszach pasujące do niego kolczyki? Oczywiście, że nie! Wisiorek może być noszony samodzielnie, podobnie jak kolczyki, bransoletki czy pierścionki. Jeśli chcesz je połączyć, pamiętaj zawsze o umiarze oraz zasadzie, która mówi, że mniej znaczy więcej. Im mniej biżuterii, tym bardziej poszczególne elementy przyciągają wzrok, stając się wyjątkową i oryginalną ozdobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here