torba sportowa

Regularne uczęszczanie na siłownię bądź treningi konkretnej dyscypliny sportowej wymaga wygodnego przemieszczania wszystkich niezbędnych artykułów i akcesoriów w łatwy i komfortowy sposób. Najczęściej do transportowania niezbędnych rzeczy służy nam torba. Jednak jak wiadomo, torba torbie nierówna, a planując zakup dobrej jakości torby sportowej, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, którymi warunkujemy nasz zakup torby sportowej. Przemyślany zakup pozwoli nam cieszyć się komfortem i wygodą noszenia takiej torby. Świetnej jakości torba będzie nam służyła przez lata. Poniżej przedstawione są najważniejsze funkcjonalności torby sportowej, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Pojemność torby

Pojemność torby powinna być wybrana w zależności od tego, ile przedmiotów nosimy ze sobą na trening bądź siłownie. Producenci najczęściej oferują torby sportowe w 3 konfiguracjach pojemnościowych – małe o litrażu 35-45, średnie o pojemności 45-60 litrów oraz duże 65-100 litrów. Jeżeli wybierając się na trening, bierzemy ze sobą ubranie treningowe, buty, butelkę wody, słuchawki telefon i portfel, z powodzeniem wystarczy nam torba o średniej pojemności. Jeśli jednak trenujemy ze swoimi ciężarami, które bierzemy z domu, wtedy niezbędne może okazać się kupno torby o największej pojemności.

Ilość przegródek

Torba sportowa powinna być wyposażona w większą ilość przegródek niż tylko jedna główna przegroda. Będąc w szatni, chcemy schować nasz telefon i dokumenty w miejscu, gdzie szybko je znajdziemy, dlatego ważne jest, by torba miała zaprojektowane mniejsze przegródki na drobniejsze przedmioty. Ta sama sytuacja tyczy się, gdy regularnie uczęszczamy na basen. Mokrą bieliznę na pewno zechcemy odseparować od innych przedmiotów, dlatego warto mieć tego kilka dodatkowych przegródek na takie sytuacje.

Materiał torby sportowej

Dobrej jakości torby sportowe są wykonane z wodoodpornego poliestru. Funkcjonalność materiału pozwala nam na bezpieczne przechowywanie wszystkich przedmiotów bez jakiegokolwiek ryzyka zamoczenia. Najtańsze modele toreb są wykonane z innych materiałów, które przepuszczają wilgoć i wodę. Przed zakupem warto zapytać sprzedawcę bądź przeczytać, z jakiego materiału torba jest wyprodukowana.

Pasek torby sportowej

Pas torby sportowej to podstawa, dzięki której nosimy torbę ze sobą. Przed zakupem torby warto sprawdzić, czy pasek jest wygodny i czy nie będziemy odczuwać dyskomfortu przy dłuższym noszeniu torby. Warto postawić na taką torbę, która posiada możliwość regulacji pasa. Dzięki temu zawsze będziemy mieli możliwość zredukowania bądź wydłużenia go.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here