Jak wyeliminować konieczność stosowania fumigacji

Prowadzenie przedsiębiorstwa w obrębie Unii Europejskiej z pewnością jest znacznie łatwiejsze. Brak częstych kontroli celnych czy spójność przepisów ułatwia operowanie firmom nawet wiele kilometrów poza granicami kraju. Nie oznacza to jednak, że można zaprzestać przeprowadzania regularnej fumigacji opakowań drewnianych. Ponadto, jest to dużym problemem przy dostawach poza granice Unii.

Co to jest fumigacja?

W drewnianych opakowaniach z łatwością mogą rozwijać się insekty. W praktyce generuje to spore problemy, gdyż ze względu na inne warunki klimatyczne łatwo można spowodować spore problemy w innym kraju z powodu szkodników rozwijających się na opakowaniach drewnianych. Rozwiązaniem jest proces fumigacji, któremu należy regularnie poddawać palety i inne opakowania drewniane. Proces ten musi być odpowiednio udokumentowany. Sam proces fumigacji jest problematyczny, gdyż przykładowo do niedawna używany i skuteczny bromek metylu jest gazem cieplarnianym.

Jak czyścić palety z tworzywa sztucznego?

Jednak zastosowanie palet plastikowych zupełnie eliminuje ten problem. Czyszczenie palet z tworzywa sztucznego, ich dezynfekowanie, czy usuwanie pleśni jest nie tylko znacznie prostsze, ale przede wszystkim bardzo skuteczne. Dodatkową zaletą jest to, że plastik używany do produkcji tego typu elementów w przyszłości może zostać wykorzystany w procesie recyclingu. Sprawia to, że w wielu branżach zastosowanie tego typu palet staje się obecnie standardem.

Paleta plastikowa cena

Niektórych przedsiębiorców odstrasza nieco wyższa cena zakupu palet z tworzywa sztucznego. Jednak należy spojrzeć na problem szerzej. Nie tylko koszt zakupu jest istotny, lecz również całkowity koszt użytkowania danego produktu oraz jego trwałość. Na tym polu palety z tworzywa sztucznego zdecydowanie wygrywają. Nie dość, że ich trwałość jest zdecydowanie wyższa, to w kwestiach związanych z BHP brak gwoździ oraz drzazg z pewnością docenią wszyscy pracownicy. Jeżeli istnieje ryzyko, że wilgotne palety plastikowe będą generowały problemy z powodu śliskiej powierzchni, to koniecznie trzeba wiedzieć, że producenci mają w swej ofercie produkty wyposażone w maty antypoślizgowe. Palety plastikowe są dostępne w wielu różnych wariantach oraz rozmiarach. Wynika to z łatwości formowania tworzyw sztucznych. Dzięki tym produktom każda branża znajdzie rozwiązanie swoich typowych problemów logistycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here