Aranżacja poczekalni

Pierwszy kontakt klienta z daną firmą czy gabinetem zazwyczaj rozpoczyna się w poczekalni. Jest to swojego rodzaju wizytówka danej instytucji, która odpowiada za pierwsze – czasami również ostatnie wrażenie. Jej aranżacja, w tym wybór mebli nie powinien więc być pozostawiony przypadkowi – stawiając na wygodę i profesjonalizm można sporo zyskać w oczach innych, co z pewnością pomoże osiągać kolejne sukcesy. Jak więc urządzić elegancką poczekalnię?

Aranżacja poczekalni – czym się kierować?

Niezależnie czy mamy do czynienia z gabinetem lekarskim, firmą komputerową, czy innego rodzaju przedsiębiorstwem, poczekalnia powinna wzbudzać miłe uczucia zarówno u gości, jak i pracowników. To miejsce nie tylko pracy, ale też wypoczynku – powinno więc być dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników.

Projektanci wnętrz polecają, aby przestrzeń tę podzielić na strefy, po których poruszanie się będzie proste i intuicyjne. Warto przyjąć uniwersalny schemat: wejście, recepcja oraz miejsce na wypoczynek i oczekiwanie na przyjęcie. Jeżeli w poczekalni będą znajdować się znaki informacyjne – na przykład wskazujące toalety lub rejestracje, goście będą czuli się pewniej i bardziej komfortowo.

Najważniejszym punktem poczekalni jest recepcja. Znajdująca się w niej lada powinna być widoczna od razu po wejściu do budynku. Najlepiej, jeżeli utrzymana jest w stylu, nawiązującym do wnętrza całego budynku. Uniwersalnym rozwiązaniem są minimalistyczne meble Sedus utrzymane w jasnych odcieniach i profesjonalnym charakterze.

Komfort w poczekalni – jak o niego zadbać?

Jeżeli przestrzeń w poczekalni pozwala na to, warto wyposażyć pomieszczenie w komfortowy komplet wypoczynkowy lub obszerne fotele. To o wiele lepsze rozwiązanie niż twarde ławki ustawione w rzędzie, niczym w szpitalu. Wybierając tapicerowane meble do miejsc publicznych, warto zwracać uwagę na ich trwałość oraz łatwość w pielęgnacji. Jak wiadomo, przez poczekalnie każdego dnia przewija się mnóstwo osób, a niektórzy spędzają w niej sporo czasu. Solidne meble wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia, przez długi czas będą prezentować się nienagannie, dobrze świadcząc o firmie.

Uzupełnieniem całej aranżacji będą stoliki kawowe, ustawione w pobliżu siedzisk. Aby w pomieszczeniu zachować ład i porządek, dobrym rozwiązaniem jest regał w nowoczesnym stylu lub gazetniki, powieszone na ścianie, w których będą znajdować się gazety lub ulotki, umilające czas oczekiwania gościom. W dobie Internetu nie można zapomnieć o dostępie do Wi-Fi oraz dużej liczbie gniazdek do ładowania laptopów i telefonów. Interesującym rozwiązaniem jest także wyposażenie pomieszczenia w ekrany telewizyjne oraz głośniki.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here