jakie kwiaty do sypialni

Nawet jeden mały kwiatek potrafi wprowadzić do sypialni zupełnie inny nastrój. Rośliny efektownie ożywiają wnętrza i są jednym z lepszych sposobów na urozmaicenie nudnych czy zwyczajnych projektów.

Z całą pewnością doceniasz ich wysokie walory wizualne i z tego właśnie powodu lubisz się nimi otaczać, ale w rzeczywistości kwiaty oferują ci coś więcej – są takim lekarstwem dla duszy, które potrafi ukoić nerwy, poprawić samopoczucie czy nawet dodać energii do działania. No to jakie kwiaty do sypialni warto wprowadzić, by poczuć się w niej jeszcze lepiej? Oto kilka atrakcyjnych propozycji. Wybierz jedną z nich albo połącz kilka, by osiągnąć niepowtarzalny efekt!

Najprawdopodobniej twoim pierwszym wyborem byłyby kwiaty doniczkowe. I jest to dobry wybór. Są praktyczne i występują w tak wielu rozmiarach, że te najmniejsze z powodzeniem można ustawić nawet w takim pokoju, w którym teoretycznie na nic nie ma już miejsca. O kwiaty doniczkowe łatwo też można zadbać. Wystarczy je regularnie podlewać i od czasu do czasu, gdy zaczną rosnąć, je przesadzić, aby one odwdzięczyły się w zamian swoim pięknym wyglądem i żywymi kolorami. Tak naprawdę nie to jest jednak najważniejsze. Żywe rośliny mogą zmienić atmosferę panującą w sypialni i to w zupełnie dosłowny sposób.

sypialnia

Na pewno wiesz, na czym polega zjawisko fotosyntezy. Rośliny wykorzystują słońce, wodę oraz dwutlenek węgla występujący w powietrzu do produkcji tlenu i energii. Niektórzy twierdzą, że przez to zmieniają środowisko na niewłaściwe, jednakże badania naukowe dowiodły, iż efekt jest zupełnie odwrotny. Nawet niewielki kwiatek doniczkowy potrafi wyciągnąć z powietrza szkodliwe dla ciebie substancje, by oddać do niego wyłącznie czysty tlen. Przy okazji zadba też o odpowiednie nawilżenie atmosfery. A gdy taki klimat zapanuje w twojej sypialni, na pewno przyjemniej ci się będzie odpoczywać i łatwiej ci będzie zasnąć.

Teraz zabierzmy się za przedstawienie kilku konkretnych propozycji, które mogą najlepiej sprawdzić się w zamkniętych pomieszczeniach, czyli m.in. sypialni. Pierwszy wskazany typ roślinności to popularny aloes zwyczajny. Ta roślinka zaoferuje ci szereg wspaniałych właściwości. Potrafi oczyszczać powietrze, usuwając z niego zanieczyszczenia i szkodliwe związki, a także produkować zwiększone ilości tlenu przy jednoczesnym pochłanianiu nadmiaru dwutlenku węgla z atmosfery. Dzięki niej nareszcie weźmiesz spokojny i głęboki oddech.

Powietrze w sypialni stanie się też lepiej nawilżone, dzięki czemu nie będzie wysuszać skóry czy górnych dróg oddechowych. Aloes idealnie odnajduje się właśnie w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ prawidłowy rozwój zapewnia mu temperatura pokojowa oraz stały dostęp do promieni słonecznych. Musisz na niego uważać wyłącznie w momencie, gdy zacznie swój okres spoczynku. Zimą aloes powinien przebywać w pomieszczeniu o temperaturze wynoszącej maksymalnie 10 stopni C.

kwiaty do sypialni

Jakie kwiaty do sypialni wybrać? Dążąc do pozyskania roślinki o jak najlepszych właściwościach zdrowotnych, zapewne zwrócisz się w stronę omówionego już aloesu zwyczajnego, ale jeśli do tego zależy ci równie mocno na wysokich walorach estetycznych, powinnaś nieco bardziej zainteresować się fikusem sprężystym. Ta roślinka, nazywana też robustą, wyróżnia się niezwykle eleganckim wyglądem. Jest po prostu przepiękna! Ma cudowne duże liście o gładkiej i połyskującej powierzchni, które efektownie odbijają promienie słoneczne i tworzą zachwycającą grę świateł na ścianach.

Nie bez powodu fikus sprężysty uchodzi za jeden z najładniejszych kwiatków doniczkowych na całym świecie. Trudno oderwać jego wzrok, a wizualność nie jest jego jedynym walorem, gdyż robusta (tak jak i aloes zwyczajny) także oczyszcza powietrze i może je również nawilżać. Potrafi też wzrastać niemalże w każdych warunkach. Doskonale radzi sobie ze znoszeniem nawet skrajnie wysokich temperatur, dzięki czemu nie usycha i nie obumiera podczas gorących letnich dni. Małego fikusa koniecznie musisz umieścić w swojej sypialni. Samo przyglądanie się jego wzrostowi może sprawić ci ogromną przyjemność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here