Lampa do paznokci

Czym kierować się, poszukując najlepszej lampy do manicure? Jaka lampa do paznokci sprawdzi się w Twoim przypadku? Zapraszamy do lektury!

Jaka lampa do paznokci?

Wyróżnia się bardzo wiele metod robienia paznokci, bezsprzecznie jednak jedną z najpopularniejszych jest manicure hybrydowy. Tak duże zainteresowanie właśnie tym rodzajem manicure wynika z jego oczywistych zalet, do których zalicza się m.in. trwałość i odporność na uszkodzenia. Aplikacja lakierów hybrydowych nie zajmuje wiele czasu i jest przy tym dość prosta – bez trudu poradzisz sobie z tym w domowym zaciszu. Do domowego manicure hybrydowego potrzebujesz jednak podstawowego sprzętu, jak np. frezarka do paznokci czy lampa do paznokci.

Wybór tego ostatniego elementu niektórym kobietom wciąż sprawia wiele trudności. Lampa do paznokci to sprzęt, który znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Poszukując najlepszego urządzenia tego typu, powinnaś skupić się przede wszystkim na trzech kluczowych cechach. Są nimi:

  • moc urządzenia,
  • rodzaj emitowanego światła,
  • kształt sprzętu (model).

Lampa do paznokci hybrydowych – wybieramy sprzęt dla Ciebie

Jak już wspomnieliśmy, lampa do paznokci hybrydowych to niezbędny osprzęt do wykonania manicure hybrydowego – dotyczy to zarówno profesjonalnych, jak i domowych stylistek. W jaki sposób dobrać moc urządzenia? Można uznać, że im wyższa moc, tym urządzenie będzie lepsze, a jego praca efektywniejsza. Do profesjonalnego salonu zaleca się lampę o mocy co najmniej 48 W, może być to oczywiście też mocniejsze urządzenie. W domu natomiast sprawdzi się również słabsza lampa. Od mocy lampy zależy to, jak długo trzeba będzie naświetlać paznokcie. Niektóre lampy mają też możliwość regulacji mocy, dzięki czemu dobierzesz moc do swoich aktualnych potrzeb i wymagań.

Drugi czynnik wyboru to rodzaj emitowanego światła. Twój wybór ogranicza się do właściwie dwóch możliwości – lamp UV i lamp LED. Lampy UV można wykorzystywać nie tylko do manicure hybrydowego, ale także do manicure żelowego. Z drugiej strony lampy UV mają jednak niższą żywotność. Dlatego też za lepszy wybór uznaje się lampy LED. Co ciekawe, w ostatnim czasie coraz popularniejsze są też lampy UV/LED, które w naturalny sposób łączą w sobie zalety obu rozwiązań.

Kształt lampy to paznokci to także ważny czynnik, który wpływa na jakość pracy i wykonywanego manicure. Na sklepowych półkach znajdziesz m.in. lampy otwarte, czyli tzw. mostki, i lampy zamknięte, czyli budki. Brak zabudowania powoduje, że emitowane światło „ucieka” na boki, przez co preparaty nałożone na paznokcie mogą być utwardzane nierównomiernie. Dlatego też częściej zalecane są lampy zamknięte bezcieniowe do paznokci. Wtedy to promienie padają bezpośrednio na całą dłoń, a cała powierzchnia preparatu jest utwardzana z dokładnie taką samą siłą. Oczywiście wybierając lampę do paznokci, warto zwrócić uwagę także na kilka innych czynników, jednak wymienione przez nas cechy z całą pewnością są kluczowe. Nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz wybierz lampę do paznokci dla Ciebie!

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here