pole magnetyczne

W polu magnetycznym występują siły, które działają na ładunki elektryczne przemieszczające się w danym polu. Warto dodać, że te siły działają także na ciała posiadające magnetyczny moment. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że pole magnetyczne od wielu lat wykorzystywane jest w medycynie do leczenia bólu oraz ciężkich obrzęków. Rehabilitacja a pole magnetyczne mają wiele wspólnego i doświadczeni lekarze zdają sobie z tego sprawę i wiedzą jak to dobrze wykorzystać.

Z polem magnetycznym możemy się spotkać w laboratorium, ponieważ niestety nie jest to zjawisko, które możemy zobaczyć na co dzień. Jest ono wytwarzane wokół każdego przewodu, który przewodzi prąd. Niestety do dzisiaj nie znamy jasnej odpowiedzi na to jaką faktyczną podstawę działania ma pole magnetyczne. Warto mieć jednak świadomość, że właściwości pola magnetycznego są bardzo przydatne podczas leczenia uszkodzonych tkanek. Jednocześnie świetnie łagodzi ból oraz działa przeciwzapalnie. Dlatego też w wielu gabinetach rehabilitacja przy pomocy pola magnetycznego jest wykorzystywana przez lekarzy.

zwoje

Najczęściej wykorzystywane są niskie częstotliwości, które świetnie sprawdzają się w fizjoterapii. Mowa tu o częstotliwościach od 0 do 50 Hz. Żeby wytworzyć pole magnetyczne potrzebujemy specjalistycznych urządzeń. Niestety jest to praktycznie nierealne do wykonania w domowych warunkach i należy o tym pamiętać. Osoby, które cierpią na nadciśnienie tętnicze oraz osteoporozę często korzystają z pola magnetycznego. Dokładnie nie wiemy w jaki sposób energia zawarta w polu magnetycznym przenika do organizmu, ale znamy jej korzystny wpływ. Organizm zaczyna wytwarzać większe ilości kolagenu oraz kreatyny.

To z kolei wpływa pozytywnie na rozwój kości i zapobiega ich łamaniu. Poziom kwasowości wody w organizmie także jest zmieniany pod wpływem pola magnetycznego. Dzięki temu możemy szybciej zwalczyć różne stany zapalne, które nam dolegają, a jednocześnie nasz organizm jest znacznie bardziej odporny na bakterie oraz wirusy. Działanie pola magnetycznego potrafi zmienić właściwości wody występującej w naszym ciele na okres 30 godzin. Doskonale sprawdza się także w leczeniu obrzęków oraz złamanych kości.

Wiadomo, że ból kości, która uległa złamaniu odczuwamy przez długi czas nawet, jeżeli zażywamy silne preparaty przeciwbólowe. Pole magnetyczne może sprawić, że znów odzyskamy komfort z życia oraz dobre samopoczucie. Oczywiście rehabilitacja przy pomocy pola magnetycznego powinna być wykonywana regularnie, żeby osiągnąć możliwie najlepsze efekty. Osoby chorujące na miażdżycę z pewnością także docenią pozytywne działanie takiej formy rehabilitacji. Pole magnetyczne potrafi także przyspieszyć gojenie się skomplikowanych ran.

Warto pamiętać, że podczas zabiegu powinniśmy pozbyć się wszystkich metalowych przedmiotów, a także dobrym pomysłem jest wyłączenie telefonu komórkowego. Niestety zarówno metal jak i telefon mogą negatywnie wpłynąć na pole magnetyczne i zakłócić jego działanie. Taka forma zabiegu jest przeznaczona dla osób, które wykorzystały wszystkie inne formy leczenia i nic nie pomogło. Niestety nie jest to metoda idealna, ponieważ nie zadziała na wszystkich, ale bardzo wielu ludzi ceni sobie taką formę rehabilitacji i przyznają otwarcie, że im to pomogło.

rehabilitacja a pole magnetyczne

Wszelkie zerwania wiązadeł oraz naderwanie mięśni może być również leczone przy pomocy tego sposobu. Oczywiście rehabilitacja powinna być połączona z regularnymi wizytami u lekarza prowadzącego, który będzie regularnie sprawdzał stan naszego zdrowia. W ten sposób możemy się upewnić, że wszystko idzie w dobrym kierunku, a nasz organizm czuje się dobrze.

Jeżeli mamy podwyższoną temperaturę to powinniśmy zrezygnować z zabiegu i przełożyć go na czas, kiedy będziemy w pełni zdrowi. Warto również powtarzać zabieg tak często jak będziemy tego potrzebowali, ponieważ rehabilitacja wykonywana regularnie przyniesie znacznie lepsze rezultaty i pozytywnie wpłynie na stan naszego zdrowia. Zdrowie mamy tylko jedno i nie powinniśmy go zaniedbać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here