Rehabilitacja z wykorzystaniem treningu EMS

O skuteczności treningu EMS mogło się już przekonać tysiące osób w naszym kraju. W ostatnim roku oferta treningu EMS stała się popularna w wielu miastach, zastępując często zwykły trening siłowy lub zajęcia fitness. Po trening z wykorzystaniem elektrostymulacji sięgają także osoby z problemami zdrowotnymi, które pragną skutecznie i szybko poprawić swoją kondycję oraz wzmocnić wybrane części ciała. Poniżej prezentujemy ofertę treningu EMS dedykowaną dla osób przechodzących rehabilitację po różnego typu urazach i wypadkach. 

Metoda EMS – dla poprawy kondycji i wytrzymałości mięśniowej 

Trening EMS jest wybierany nie tylko przez amatorów siłowni i fitness, ale także przez samych sportowców. Za jego pomocą mogą poprawić wydolność swojego organizmu, zwiększyć siłę mięśni oraz uzyskać lepsze rezultaty w zawodach sportowych. EMS znajduje obecnie zastosowanie także w fizjoterapii, gdzie może być wykorzystywany do pracy z różnymi grupami pacjentów. 

EMS może być wykorzystywany w rehabilitacji pacjentów powypadkowych, osób po urazach i kontuzjach, osób z ograniczoną sprawnością ruchową, a także pacjentów cierpiących na przewlekłe bóle mięśniowo-stawowe. W trakcie elektrostymulacji aktywowane są powierzchowne i głębokie włókna mięśniowe, co sprzyja ich poprawnemu odżywieniu oraz wzmocnieniu. Regularna rehabilitacja wykorzystaniem EMS pomogła już wielu osobom w poprawie kondycji oraz odzyskaniu sprawności ruchowej. 

Fizjoterapeutyczny trening EMS 

Trening EMS jest zawsze wykonywany pod okiem fizjoterapeuty, a przed jego rozpoczęciem, przechodzi się cykl zaawansowanych badań. Na ich podstawie trener dobiera rodzaj i kolejność ćwiczeń. W przypadku pacjentów przechodzących rehabilitację, EMS może być stosowany jako główny lub jako dodatkowy trening leczniczy. 

Warto podkreślić, że EMS może być także stosowany w celu poprawy funkcjonowania układu mięśniowego jak i nerwowego. W obu przypadkach wybierany jest specjalny program EMS działający na określonej częstotliwości impulsów. Jego oddziaływanie może być mniej lub bardziej intensywne, w zależności od wymogów i kondycji pacjentów biorących udział w treningu. 

Elektrostymulacja dla zdrowia – zalety wyboru treningu EMS 

W treningu EMS wykorzystuje się specjalny elektrostymulator mięśni. Jest to urządzenie emitujące impulsy, odpowiedzialne za pobudzenie włókien mięśniowych do pracy. Ma formę kamizelki i obręczy, które należy ubrać na czas wykonywania treningu. 

W porównaniu do innych ćwiczeń fizjoterapeutycznych, EMS pozwala uzyskać szybkie i łatwo zauważalne rezultaty. Jednocześnie, nie naraża organizmu na przeciążenia oraz nie nadwyręża jego osłabionych części. Dodatkową zaletą EMS jest fakt, że nadaje się do wykonywania w pozycji leżącej jak i stojącej. Pozwala to na pracę z różnymi grupami pacjentów, także tych wysoce ograniczonych ruchowo.

Trening EMS przebiega szybko. Przeciętna sesja trwa mniej niż 30 minut, a w jej trakcie wykonuje się rozgrzewkę i serię ćwiczeń głównych. Częstotliwość oraz czas trwania poszczególnych treningów ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta, na podstawie jego historii choroby oraz uzyskanych wyników badań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here