Urządzanie łazienki

Remont łazienki zazwyczaj przeprowadza się raz na kilka bądź nawet kilkanaście lat. Z tego powodu aranżacja powinna być naprawdę dobrze przemyślana. Dotyczy to zwłaszcza tych elementów, których raczej nie wymieni się aż do następnego remontu pomieszczenia. Nie masz zbyt dużo doświadczenia i chcesz uniknąć zakupowych pomyłek? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas urządzania łazienki.

Ściany i podłogi

W przypadku łazienek raczej nie trzeba zbyt długo zastanawiać się nad rodzajem materiału na ściany i podłogi. Niemal oczywistym wyborem są płytki łazienkowe. Nieco więcej czasu może zająć podjęcie decyzji o ich designie, który ma ogromny wpływ na charakter całej aranżacji. W zachwycie nad wyglądem kafelek należy jednak zwrócić też uwagę na ich parametry. Ze względów bezpieczeństwa warto postawić na antypoślizgowość. Z kolei ścieralność nie jest aż tak istotna i nawet na podłodze może wystarczyć II klasa. Znacznie ważniejsza jest nasiąkliwość, która powinna wynieść nie więcej niż 3%. Warto też postawić na płytki odporne na czyszczenie popularnymi środkami chemicznymi.

Wyposażenie

Opracowywanie projektu warto zacząć od ustalenia, czy w pomieszczeniu ma znaleźć się wanna, prysznic czy też może oba elementy. Ich rozmiar powinien zależeć od wielkości pomieszczenia, które powinno pozostać funkcjonalne. Ponadto należy dobrze zastanowić się nad wielkością umywalki. Zbyt mała miska może powodować rozchlapywanie wody podczas mycia rąk. Z kolei w przypadku toalety warto zainteresować się rozwiązaniami, które pozwolą zaoszczędzić wodę podczas spłukiwania.

Meble

W łazience panuje dość wysoki poziom wilgotności, dlatego wybrane meble powinny być stworzone z myślą właśnie o takich warunkach. W ofercie sklepu SuperŁazienki.pl można znaleźć zarówno gotowe zestawy mebli, jak i pojedyncze sztuki. Z całą pewnością warto mieć w łazience szafki na kosmetyki, artykuły higieniczne i ręczniki. Ułatwi to utrzymanie porządku w pomieszczeniu i zapewni wygodę na najwyższym poziomie.

Oświetlenie

W przypadku lamp do łazienki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na stopień szczelności. W okolicach wanny i prysznica ten parametr powinien być jak najwyższy, dzięki czemu wysoki poziom wilgotności i zachlapanie wodą nie będą stanowić zagrożenia. Z kolei barwa światła w dużej mierze zależy od preferencji domowników. Podobnie wygląda kwestia designu, który powinien podobać się mieszkańcom domu i jednocześnie pasować do wystroju łazienki. Wielkość lamp powinna być natomiast dopasowana do rozmiaru pomieszczenia.

Akcesoria

Dla funkcjonalności łazienki warto kupić również kilka przydatnych akcesoriów. Na liście z pewnością nie może zabraknąć kosza na śmieci, uchwytu na papier i szczotki do WC. Warto wybrać również dozownik na mydło i mydelniczkę. W zachowaniu porządku mogą pomóc z kolei wieszaki na ręczniki i koszyczki na kosmetyki. W przypadku braku garderoby do łazienki można wstawić też kosz na brudne ubrania. Jeśli łazienka jest dość duża, to można pozwolić sobie także na niebanalne dekoracje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here